Sport 365
9:52 am

ŠOK NA AUSTRALIAN OPENU: Eliminiran branitelj naslova i prvi nositelj Rafael Nadal

Rafael Nadal je eliminiran s Australian Opena. Prvi nositelj i branitelj naslova je u drugom kolu u tri seta poražen od Amerikanca Mackenzieja McDonalda.

27-godišnji Amerikanac je slavio 6:4,6:4, 7:5. Nadal je pri rezultatu 6:4, 5:3 za McDonalda ozlijedio lijevi kuk, te je zatražio liječnički odmor. Njegova supruga Xisca nije mogla suspregnuti suze, ali je Španjolac nastavio i nakon što je izgubio drugi set. Borio se u trećom setu do 5:5, kada je izgubio set na svoj servis, te omogućio 63. igraču svijeta da dođe do velike pobjede.

Ovim porazom će Nadal definitivno ispasti iz prvih pet na ATP ljestvici.