Sport 365
5:35 pm

ITF TURNIR Tara Wurth pobjednica teniskog natjecanja

Piše M.K.

Tara Wurth, 20-godišnja hrvatska tenisačica, pobjednica je ITF teniskog turnira odigranog u Splitu.

U finalu je pobijedila odličnu češku tenisačicu Saru Bejlek rezultatom 6:2, 3:6 i 6:4 za sat i 54 minute.

Prvi set je Tara odigrala odlično i činilo se da joj neće biti problema savladati suparnicu. No, u drugom setu nakon nekoliko Tarinih neprisiljenih grešaka a fantastičnog skraćivanja vraćenih lopti češke igračice situacija se promijenila. Tara ponovno na početku trećeg seta gubi svoj servis i postaje sve nervoznija ali uz podršku publike i svog trenera uspijeva oduzeti servis suparnici  a igra postaje sve neizvjesnija. Nakon odlične igre obiju djevojaka Tara ipak pronalazi snage i radi brejk za osvajanje turnira u Splitu.