Sport
10:03 pm

Jarnijeva reprezentacija porazom otvorila Europsko prvenstvo

Piše D. F.

Hrvatska mlada reprezentacija do 17 godina porazom je otvorila nastup na Europskom prvenstvu u Mađarskoj. Bolja od izabranika Roberta Jarnija bila je Engleska s 1:0.

Jedini pogodak na susretu mladi Englezi postigli su u osmoj minuti preko Nwanerija. U 41. minuti Engleska je imala veliku priliku otići na dva pogotka prednosti, ali Golding nije realizirao jedanaesterac, obranio mu ga je Hlapčić

Najveću priliku za izjednačenje Hrvatska je imala u 89. minuti kada je Rimac uzdrmao gredu.

Za Hrvatsku su igrala trojica igrača Hajduka. Marino Skelin s kapetanskom trakom oko ruke odigrao je svih 90 minuta, Noa Skoko iz igre je izašao na poluvremenu, dok je Marin Ćalušić u igru ušao u 76. minuti.

Hrvatska drugi susret na Euru igra 21. svibnja protiv Švicarske koja je u prvom kolu s 2:0 svladala Nizozemsku.