Sport
6:54 pm

Istra ostala i bez teoretske šanse za Europu

Piše A.T.

Istra je u pretposljednjem, 35. kolu Supersport HNL-a poražena na gostovanju u Kranjčevićevoj od Lokomotive 1:3.

Silvio Goričan je doveo domaćina u vodstvo u osmoj minuti. Sandro Kulenović je u 32. minuti povećao vodstvo Lokomotivi. Nadu je Istri vratio Ante Erceg golom iz penala u 80. minuti, a konačni rezultat je postavio Luka Stojković golom u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ovim porazom je momčad Gonzala Garcije ostala i bez teoretske šanse za plasman u Europu, budući da ima tri boda manje i lošiji međusobni omjer u odnosu na Rijeku. Tako je postalo jasno da će sljedeće godine u Konferencijskoj ligi Hrvatsku predstavljati Hajduk, Osijek i Rijeka.