9:35 pm

Split se uvjerljivom pobjedom nad Cedevitom plasirao u finale prvenstva Hrvatske!

KK Split je u finalu prvenstva Hrvatske! ‘Žuti’ su u drugoj utakmici polufinala doigravanja HT Premijer lige  uvjerljivo svladali na gostovanju Cedevitu Junior 90:67 (23:16,23:23,19:11,25:17)

U prvoj četvrtini se igralo uglavnom koš za koš, sve do same završnice, kada se Split odvojio i zaključio četvrtinu s prednošću od sedam koševa (23:16). ‘Žuti’ su već u prvom napadu druge četvrtine pogodili tricu i otišli na dvoznamenkastu prednost, a do najveće prednosti u prvom poluvremenu su došli u 19. minuti kada su imali 12 poena prednosti (46:34), no domaćini su poluvrijeme zaključili sa serijom (5:0) kojom su se vratili na prihvatljivi zaostatak (39:46).

U trećoj četvrtini je Split riješio utakmicu i otišao na velikih 15 koševa prednosti (65:50). Početkom posljednje četvrtine ‘žuti’ su tricom Shortera otišli na 20 poena prednosti (72:52) i u nastavku su rutinski održali prednost.

Split je najviše problema napravio Cedeviti s napadačkim skokom, imali su čak 18 naspram osam domaćih, kao i s brojem ukradenih lopti (9:3) u korist ‘žutih’.

KK Split: Mavra (16), Shorter (18), Runjić (13), Kalajžić (8), Ukić (7), Vuko (7), Nelson (6), Sullivan (6), Tišma (6), Gizdavčić (3), Jukić