10:59 pm

Zrinjski nije uspio

Piše D. L.

U uzvratu play-off runde Europske lige Zrinjski je na svom terenu remizirao s LASK-om 1:1.

Domaći sastav postigao je prvi pogodak na susretu u 38. minuti kada je iskusni Nemanja Bilbija iskoristio najstrožu kaznu.

LASK je izjednačio početkom drugog dijela pogotkom Branka Jovičića

Za Zrinjski je od 55. minute nastupao Tomislav Kiš, dok je cijelu utakmicu odigrao Mario Tičinović. Marin Ljubičić je za LASK u igru ušao na poluvremenu.

Ovaj rezultat Zrinjskom nije bio dovoljan da izbori ulazak u grupnu fazu Europske lige s obzirom da je LASK u Austriji slavio s 2:1, ali momčad iz Mostara ipak će se natjecati u Konferenciskoj ligi. Ovo je prvi put u povijesti da BiH ima svog predstavnika u skupinama nekog europskog natjecanja.

Ždrijeb skupina Europske i Konferencijske lige na rasporedu je sutra.