KRAJ: Hrvatska nakon produžetaka izborila finale Lige nacija!

Hrvatska nogometna reprezentacija od 20.45 sati u Rotterdamu igra polufinale Lige nacija s Nizozemskom.

Nizozemska: Bijlow, Dumfries, Geertruida, Van Dijk, Ake, Wieffer, Koopmeiners, F. De Jong, Malen, Simons, Gakpo.

Klupa: Flekken, Noppert, Timber, Blind, Bergwijn, Wijnaldum, Lang, Botman, De Roon, Malacia, Veerman, Weghorst.

Hrvatska: Livaković, Juranović, Vida, Šutalo, Perišić, Brozović, Modrić, Kovačić, Pašalić, Ivanušec, Kramarić

Klupa: Labrović, Ivušić, Stanišić, Barišić, Erlić, Majer, Vlašić, Petković, Musa, Sosa, Beljo

1. – Krenula je utakmica

3. – Prvi korner na utakmici izveo je Modrić, nije bilo opasnosti po vrata domaćih

8. – Ubačaj Malena s desne strane, Šutalo je blokirao i odbio loptu u korner

15. – Dobar prodor Perišića zaustavio je Dumfries odbivši loptu u korner

17. – Žuti karton za Kovačića

24. – Požutio je i Pašalić

27. – Ubačaj Juranovića blokirao je Ake

31. – Koopmeiners je izmakao pažnji hrvatske obrane, ali njegov udarac s 13 metara završio je preko vrata

34. – Nizozemska vodi 1:0. Wieffer je proigrao Malena koji je s 12 metara iskosa pogodio suprotni kut

38. – Žuti karton za De Jonga

45. – Igrat će se minuta sudačke nadoknade

45. + 1 – Kraj prvog poluvremena

46. – Krenuo je drugi dio

49. – Šutirao je Kramarić s 13 metara, nije uspio naciljati okvir vrata

53. – Jedanaesterac za Hrvatsku! Gakpo je povukao rukama Modrića u šesnaestercu, a sudac Kovacs odmah pokazao na bijelu točku

55. – Hrvatska je izjednačila na 1:1! Kramarić je sigurno realizirao jedanaesterac

63. – Žuti karton za Brozovića

64. – Promjena u redovima Nizozemske. Umjesto Simonsa u igri je Weghorst

69. – Šutirao je Gakpo s 12 metara, ravno u Livakovića

73. – Hrvatska vodi 2:1! Ivanušec je proigrao Pašalića koji je s osam metara matirao Bijlowa

75. – Dvostruku izmjenu radi Ronald Koeman. Izašli su Wieffer i Malen, ušli su Wijnaldum i Bergwijn

76. – Zlatko Dalić priprema dvostruku zamjenu. U igru će Stanišić i Vlašić

78. – Izašao je Ivanušec u igru je ušao Vlašić

79. – Stanišić je zamijenio Juranovića

85. – Umjesto Kovačića u igri je Majer. Kod Nizozemaca je izašao Dumfries, u igri je Lang

90. – Nova izmjena u hrvatskim redovima. Izašao je Kramarić, ušao je Erlić

90. + 1 – Igrat će se šest minuta sudačke nadoknade. Nakon odbijanaca u šesnaestercu Hrvatske otvorila se prilika za Gakpa, ali njegov udarac s 12 metara srećom nije bio precizan

90. + 2 – Žuti karton za Livakovića zbog odugovlačenja

90. + 3 – Ake je šutirao glavom s osam metara, brani Livaković

90. + 5 – Šutalo je ostao ležati na travnjaku. Uhvatili su ga grčevi. Sudačka nadoknada sigurno će trajati i dulje od šest minuta

90. + 6 – Nizozemska je izjednačila na 2:2. Povukla se Hrvatska u završnim minutama, a jedan od brojnih ubačaja nakon flipera u šesnaestercu stigao je do Langa koji je s deset metara neobranjivo pogodio

90. + 8 – Kraj regularnog dijela. Igrat će se produžeci

Produžeci

91. – Krenuo je prvi produžetak. Umjesto Šutala u igri je Petković

93. – Žuti karton za Koopmeinersa zbog prekršaja na Modriću

98. – Hrvatska vodi 3:2! Sjajan gol zabio je Bruno Petković. S 25 metara silovito je naciljao, Bijlow se ispružio, ali nije mogao obraniti. Lopta je završila u mreži

105. – Igrat će se minuta sudačke nadoknade

105. + 1 – Kraj prvog produžetka

106. – Krenuo je drugi produžetak s dvije izmjene u redovima Nizozemske. Izašli su Ake i Gakpo, u igri su De Roon i Malacia

108. – Velika prilika za Vlašića, brani Bijlow

110. – Imali smo sada sreće. Udarac Bergwijna s deset metara obranio je Livaković. Lopta se odbila do Langa koji sa sedam metara iskosa nije uspio pogoditi okvir vrata

114. – Kakve dvije prilike za Hrvatsku u razmaku od nekoliko sekundi! Udarac Brozovića blokirao je Geertruida. Lopta se potom odbila do Pašalića koji je sa sedam metara uzdrmao gredu

115. – Jedanaesterac za Hrvatsku! Malacia je srušio Petkovića u šesnaestercu, sudac Kovacs pokazao je na bijelu točku. Malacia je zaradio žuti karton

116. – Hrvatska vodi 4:2! Modrić je siguran realizator s 11 metara