9:02 pm

Split slavio s više od 30 koševa razlike na gostovanju kod Šibenke

KK Split je u osmom kolu Lige za prvaka HT Premijer lige svladao na gostovanju Šibenku 85:53 (13:25, 25:10, 15:10, 32:8) i upisao važnu pobjedu u borbi za prvu poziciju prije doigravanja.

Šibenka je bolje otvorila utakmicu i nakon prve četvrtine vodila 12 koševa razlike (25:13). Split se vratio u drugoj četvrtini i otišao na poluvrijeme s malom prednošću (38:35). Split je u treću četvrtinu zaključio s prednošću od 8 koševa razlike (53:45), a Šibenka se raspala početkom zadnje četvrtine kada je dozvolila seriju Splita (13:0) kojom su otišli na velikih 21 poen razlike (68:47). U nastavku su ‘žuti’ dodatno nabildali koš razliku i došli do visoke pobjede.

KK Split: Runjić(17), Kalajžić(14), Shorter(13), Vuko(10), Jukić(9), Gizdavčić(5), Mavra(5), Tišma(5), Ukić(5), Nelson(2)

GKK Šibenka: Jambrović(12), Škorić(12), Paić(9), Pleadin(8), Klarin(6), Brocić(4), Antić(2), Howard, Perković