5:05 pm

POVIJESNI USPJEH Matea Parlov Koštro osvojila srebro na Europskom atletskom prvenstvu

Piše M.K.

Hrvatska maratonka Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju na Europskom atletskom prvenstvu u Münchenu!

Sjajna Hrvatica je istrčala maraton u vremenu 2:28.42, samo šest sekundi sporije od pobjednice, Poljakinje Aleksandre Lisowske (2:28.36), javlja HRT.

Bronca je pripala Nizozemki Nienke Brinkman s vremenom 2:28.52.

Druga hrvatska predstavnica Ana Štefulj nije završila utrku.

Tridesetogodišnja Parlov Koštro je prije dva tjedna u utrci na 10 km u Berlinu srušila hrvatski rekord (31:54) za 18 sekundi, a na Olimpijskim igrama u Tokiju zauzela je 21. mjesto u maratonu. Članica je AK Svetice.

Ovo je prva hrvatska medalja u maratonu s velikih natjecanja.