10:56 pm

Konferencijska liga: Roma u finalu pobijedila Feyenoord

Roma je u finalu Konferencijske lige u Tirani slavila protiv Feyenoorda 1:0. Susret je presudio Nicola Zaniolo pogotkom u 32. minuti. Feyenoord je u drugom poluvremenu stiskao, ali su se igrači Josea Mourinha uspješno obranili. Najbliže pogotku su igrači Feyenoorda bili u 50. minuti kada je udarac Tyrella Malacie vratar Rome Rui Patricio odbio u stativu. Roma se osvajanjem Konferencijske lige automatski plasirala u Europsku ligu sljedeće sezone.

Romi je ovo drugi međunarodni trofej. Davne 1961. godine su osvojili Kup Velesajamskih gradova.